Blog'as | INFORENA

Kompiuterių perinstaliavimas

2015-01-9

Vienos ar kitos priežastys lemia, kad kompiuterį reikia perinstaliuoti. Kai įsigyjate naują kompiuterį, turite instaliuoti operacinę sistemą (jei jos nėra instaliuota), taip pat jei rūpinatės savo kompiuteriu, turite periodiškai (kartą per metus) jį perinstaliuoti. Šiam procesui galite pasitikėti specialistu, tačiau galite perinstaliuoti ir patys. Visgi, turite žinoti, kad kompiuterių perinstaliavimas atsakingas procesas, todėl jei su kompiuteriu „draugaujate“ retai, verčiau rinkitės specialisto paslaugas.

Tikriausiai dabar mąstote, kam perinstaliuoti kompiuterį, jei turite operacinę sistemą, kuri Jus visiškai tenkina? Atsakymas paprastas, operacinės sistemos atnaujinimas reikalingas dėl efektyvesnio bei spartesnio kompiuterio darbo.

Kaip perinstaliuoti kompiuterį pačiam? Pirmiausiai tai pasidarykite duomenų kopijas (dėl visa ko).

Toliau – instaliuokite operacinę sistemą. Tada išinstaliuokite „crapware“ ir perkelkite vartotoją („User“) iš C disko į D diską.

Toliau turite suinstaliuoti būtiniausias programas ir įdiegti „Service Pack“, tuo atveju, jeigu jo nebuvo diegimo diske.

Kitas žingsnis, reikalauja kiek daugiau laiko, kadangi turite atstatyti įvairiausius pasikeitimus bei savo nuostatas. Tačiau nepatingėkite ir skirkite tam laiko, nes paskui kiti veiksmai ir darbas bus spartesni ir produktyvesni.

Toliau diegiame kitas darbui reikalingas programas, registruojate tas, kurios po perinstaliavimo tapo neregistruotomis. Siūlytina pasidaryti naujai įrašytos sistemos disko atvaizdą tam atvejui, jeigu artimu metu kas nors sugestų.

Viskas, Jūsų kompiuteris perinstaliuotas ir paruoštas darbui.

Kompiuterių perinstaliavimas – iš pažiūros nesudėtingas procesas, tačiau jis reikalauja nemažai laiko ir dėmesio, kad viskas būtų atlikta nepriekaištingai. Norintieji taupyti savo laiką, gali kompiuterio perinstaliavimą patikėti meistrui, tokiu atveju, galėsite pasirinkti, kokią operacinę sistemą norite instaliuoti, kokių programų norite. Tiesa, už papildomą programų paketą reikės šiek tiek primokėti. Specialistas, perinstaliavęs kompiuterį, patikrins, ar viskas veikia puikiai ir Jūs gausite kompiuterį, kuriuo iškart galėsite naudotis ir neturėti rūpesčių.

Specialistai taip pat suinstaliuos Windows operacinę sistemą į Jūsų Apple, drauge palikdami ir originalią OS (operacinę sistemą). Daugelis meistrų teikia mobilias paslaugas, tai reiškia, kad Jums nereikės niekur vežti savo kompiuterio, specialistai atvyks į Jūsų namus ar darbą, paims kompiuterį ir gražins jį jau vėl paruoštą darbui. Mažeikiuose transporto paslaugos nemokamos.


Tinklalapių, internetinių puslapių, elektroninių parduotuvių kūrimas

2015-01-9

Šiuolaikinės tendencijos rodo, kad tinklalapis yra būtinybė. Internetines svetaines turi ne tik veiklą vykdantys juridiniai asmenys, taip pat fiziniai, dabar tinklalapį gali turėti kiekvienas, kuris nori reikšti savo mintis, parodyti savo darbus viešai ir pan. Tik įsteigus įmonę, skubama greičiau kurti internetinę svetainę, nepaisant to, kad dažniausiai veiklos pradžioje dar nėra kuo ją užpildyti.

Kita vertus, jei neturi internetinės svetainės, atrodai nereprezentatyvus, nešiuolaikiškas. Regis, jei tavęs nėra internetinėje erdvėje – tavęs nėra visai. Jei įmonė neturi tinklalapio – ji vertinama kaip neinovatyvi, maža ir / arba dirbanti nuostolingai ir pan. Taigi, internetas tikrai užvaldęs mūsų gyvenimą.

Pažvelkime, kokią naudą, pavyzdžiui, organizacijai teikia tinklalapis? Pirmiausiai, tai internetinė svetainė reprezentuoja, antra, čia galima pateikti bet kokią informaciją tiek potencialiems, tiek ir esamiems klientams. Tinklalapyje galima publikuoti gaminių nuotraukas, vaizdo medžiagą, kokybiškus tekstus ir kita. Taip pat įmonė, turinti tinklalapį, randama paieškų sistemoje. Tiesa, tam reikia, kad tinklalapį ruoštų specialistai. Netiesiogiai internetinė svetainė didina potencialių klientų ratą.

Šiais laikais virtualioje erdvėje yra labai daug galimybių susikurti tinklalapį pačiam ir netgi nemokamai. Tai tikrai masina, ypač jaunuosius verslininkus, neturinčius pakankamai lėšų gerai svetainei. Tačiau jei norite, kad tinklalapis puikiai atliktų jam priskirtinas funkcijas, kreipkitės į specialistus. Šioje srityje besispecializuojantieji gali pasiūlyti itin platų asortimentą gerų svetainių šablonų arba sukurti visiškai individualią svetainę.

Užsakydami tinklalapį pas profesionalus, Jūs ne tik taupysite savo laiką, tačiau turėsite unikalaus arba tiesiog Jūsų širdžiai mielo dizaino svetainę, taip pat galimybę gauti nemokamas svetainės korekcijas. Specialistai pasirūpins patogia turinio valdymo sistema, kad galėtumėte patys nesunkiai administruoti savo tinklalapį. Taip pat Jums bus suteiktas atitinkamas skaičius elektroninio pašto dėžučių.

Už papildomą mokestį specialistai atliks optimizavimą paieškos sistemoms, kad Jūsų svetainė būtų matoma paieškos sistemoje ir atrandama potencialių lankytojų. SEO paslaugos šiais laikais labai aktualios dėl itin didelės įmonių konkurencijos virtualioje erdvėje.

Net tokiame nedideliame mieste kaip Mažeikiai, veikia  specializuota įmonė INFORENA , kuri kuria kokybiškas interneto svetaines. Taip pat jie atliekama internetinių vardų – domenų registracija Mažeikiuose, hostingo-talpinimo paslaugos, sukuriamos individualios el. pašto dėžutės.


Tinklo plokštės keitimas po žaibavimo

2014-12-17

Šiltuoju metų laiku, ypač vasarą, nemažai bėdos gali pridaryti žaibas. Šis gamtos reiškinys gali labai stipriai pakenkti kompiuteriui. Pirmiausia tikslinga aptarti du būdus, kuriais žaibas gali paveikti elektros prietaisus tame tarpe ir kompiuterį. Pirmas būdas toks, kad žaibo išlydžio elektros srovė daugiau kaip kilometro spinduliu sukuria aplink save visais dažniais kintantį magnetinį lauką. Elektromagnetiniai impulsai į elektros prietaisus patenka per elektros tiekimo sistemą, per duomenų perdavimo kabelius, antenas ir pan. Kitas būdas, kaip žaibas gali pakenkti elektros prietaisui, tai kai žaidas trenkia į elektros liniją ir smarkiai išauga įtampa. Šiam įtampos padidėjimui ypač jautrūs modemai, šakotuvai, serveriai ir kt. Specialistų teigimu, nuo žaibo padaromos žalos galima apsisaugoti tik vienu būdu – prieš prasidedant perkūnijai ar kai tik išgirstate pirmuosius jos signalus, iš elektros tinklo būtinai išjunkite visus elektroninius prietaisus, žinoma, ir kompiuterį.

Po žaibavimų internete padaugėja diskusijų temomis „Dingo internetas po žaibavimo“, „Ką daryti, jei dingo internetas po žaibavimo?“ ir pan. Nors, kaip jau buvo minėta, žaibuojant privalu išjungti elektros prietaisus, ištraukti rozetes iš kištukų, ne visada šios rekomendacijos laikomasi. Kai kurie, nepaisantys šių patarimų, net žaibuojant ir toliau dirba kompiuteriu. Kuo jie rizikuoja? Jei žaibuojant neišjungsite kompiuterio iš kompiuterinių tinklų, tai žaibo sukeltas magnetinis laukas gali pažeisti tinklo plokštę. Labai svarbu, kad žaibuojant, ne tik nesinaudotumėte internetu, tačiau ir atjungtumėte modemą nuo kompiuterio (jei naudojatės internetu modeme). Priešingu atveju, žaibas ne tik gali padaryti žalos kompiuteriui, t. y. teks keisti tinklo plokštę, tačiau net ir sukelti gaisrą.

Jei dingo internetas po žaibavimo, galimas daiktas, kad tinklo plokštės keitimas neišvengiamas. Norėdami išvengti šios paslaugos, kuri patuštintų Jūsų kišenę, laikykitės anksčiau pateiktų rekomendacijų, taip pat galite kreiptis į specialistus, kad sumontuotų kompiuterio tinklo apsaugą.

 


Virusų trynimas, šalinimas, informacijos atstatymas

2014-12-4

Jūsų kompiuterio darbas sulėtėjo, o kompiuteriui pasikrovus „išmetama“ nemažai įvairių neaiškių lentelių? Galima daryti prielaidą, kad Jūsų kompiuteryje „apsigyveno“ nepageidaujamas svečias – virusas.

Gaila, tačiau nė vienas kompiuteris nėra 100 proc. apsaugotas nuo virusų. Visi jų bijome, nelaukime, nenorime, saugome savo kompiuterius, tačiau jei visgi virusas „įlindo“, ką daryti tuomet? Skubėti pas kompiuterių specialistus ar išvalyti kompiuteri nuo viruso pačiam?

Virusų trynimas galimas įvairiomis tam skirtomis programomis. Šiam procesui reikia interneto. Jei užkrėstame kompiuteryje jo nėra, naudokitės kitu, kuriame nėra virusų, ir atmintuku (programoms perkelti). Pirmiausiai turite iš kompiuterio pašalinti Jums neaiškias programas (per „Add / Remove Programs“), taip pat tas, kurių pavadinime yra žodis „Toolbar“. Išimtis – jei ta programa įdiegta Jūsų paties ir naudojama. Drauge pašalinkite ir seną antivirusinę programą. Kodėl? Kadangi senoji programa tikriausiai jau neveiksminga arba pati pažeista viruso.

Kitas žingsnis – atsisiųskite iš interneto virusų trynimui skirtas programas, skenuokite jomis savo kompiuterį. Baigus skenuoti, spauskite atsiradusį „Clean / Remove“ mygtuką ir ištrinkite virusus.

Paskutinis etapas – naujos antivirusinės programos įdiegimas.

Kartais virusą reikia pašalinti rankiniu būdu. Šį procesą verta patikėti specialistui, turiančiam reikiamų žinių ir patirties. Pirmasis rankinio viruso pašalinimo proceso etapas – antivirusinės programos paleidimas. Programa suras pažeistus dokumentus ir parodys viruso vietas. Kitas etapas – virusų trynimas. Jei antivirusinės programos neturite arba turima programa viruso neaptinka, tai viruso tipą nustatykite pagal veikimo požymius. Kaip tai padaryti? Jei Jums „išmetami“ viruso pranešimai, užsirašykite pranešimo žodžius. Jei virusas atsiųstas elektroniniu paštu, užsirašykite šio laiško temos eilutę. Kitas etapas – viruso paieška antivirusinės programos gamintojo svetainėje. Čia ieškokite viruso pavadinimo pagal užsirašytus žodžius / tekstus. Radę viruso pavadinimą, skaitykite jo pašalinimo instrukciją. Virusų trynimas rankiniu būdu – ženkliai ilgesnis ir sudėtingesnis procesas.

Virusų trynimas – atsakingas procesas. Jei jį atlieka ne profesionalas, tai ir laiko eikvojama daugiau, ir nėra garantijų, kad viskas bus atliktas gerai. Todėl tikslingiau būtų virusų trynimą patikėti specialistams, kurie operatyviai ir kokybiškai išvalys Jūsų kompiuterį nuo virusų, pakonsultuos, pasiūlys gerą antivirusinę programą.

 


Sulėtėjo kompiuterio darbas. Kokios gali būti priežastys?

2014-11-27

Pastebite, kad Jūsų kompiuteris veikia lėčiau? Jei sulėtėjo kompiuterio darbas, tam gali būti kelios priežastys.

Bene dažniausia sulėtėjusio kompiuterio darbo priežastis yra programų instaliavimas. Žinoma, teigiama yra tai, kad virtualioje erdvėje gana daug nemokamų programų, kurių vienos palengvina vartotojo darbą, kitos – skirtos laisvalaikiui ir pan. Tačiau problema iškyla tuomet, jei programas instaliuoja nepatyręs vartotojas. Įvairios nemokamos programėlės turi vieną neigiamą niuansą – drauge su programa instaliuojamos ir reklaminės programėlės, taip vadinamos „toolbar“, kurios ženkliai palėtina ne tik naršyklės, tačiau ir viso kompiuterio darbą. Nepamirškime ir to, kad dažnai instaliuojame ne vieną nemokamą programą, o kuo jų daugiau – tuo didesnė tikimybę, kad kompiuterio darbas lėtės. Jei nesate tikras savo gebėjimais gerai suinstaliuoti norimas programas – verčiau kreipkitės į specialistus. Tai Jums nekainuos daug, tačiau būsite tikri, kad ateityje tai netaps Jūsų kompiuterio darbo sulėtėjimo priežastimi.

Daug ir nenaudojamų programų taip pat yra viena iš sulėtėjusio kompiuterio darbo priežasčių. Taip pat periodiškai peržiūrėkite savo kompiuteryje esančias programas ir pašalinkite tas, kurių nenaudojate. Taip pat tikslinga būtų apriboti tų programų skaičių, kurios vykdomos paleidus kompiuterį.

Jei sulėtėjo kompiuterio darbas, pažiūrėkite, ar nelaikote vienu metu atidarytų daugelio programų, elektroninių laiškų.

Labai dažnai kompiuterio darbo sulėtėjimą sąlygoja virusai. „Pagauti“ virusą labai nesunku. Tikriausiai daugelis turi bent po vieną atmintuką, kuriame laiko informaciją, pavyzdžiui, nuotraukas, filmus, dokumentus ir pan. Atmintukais neretai naudojamės ne tik prie savo kompiuterio, nešame juos ir naudojamės kituose kompiuteriuose, kurie gali turėti virusų, o Jūs to nežinosite. Šį atmintuką įkišę į savo kompiuterį ir nepraskenavę jo antivirusine programa, Jūs jau turėsite virusą savo kompiuteryje.

Kitas dalykas, kuris kelia riziką dėl virusų – socialiniai tinklai. Ar turite paskyrą „Facebook“? Jei taip – kyla grėsmė „pasigauti“ virusą, nes jų kūrėjai puikiai žino socialinių tinklų populiarumą ir kad tai yra itin palanki terpė virusams skleisti. Todėl, kol neįsitikinote, kad socialiniame tinkle Jums atsiųsta draugo nuoroda yra saugi, nespauskite jos!

Žaidimai… Populiaru, tiesa? Bet ar žinote, kad tik maža dalis vartotojų žaidimus perka parduotuvėse? Nes didžioji vartotojų dalis juo siunčiasi, „nulaužia“ ir neretai su tokiu žaidimu gauna nemalonų priedą – virusą.

Jei dabar pagalvojote, kad Jūsų kompiuteriui virusai nekelia grėsmės, nes jame instaliuota antivirusinė programa, tai Jūs klystate. Virusų grėsmė yra! Antivirusinė programa 100 proc. kompiuterio nuo virusų neapsaugo, prie apsaugos turite prisidėti ir Jūs patys.

Dar viena sulėtėjusio kompiuterio darbo priežastis – perpildyta atmintis, todėl specialistai rekomenduoja bet periodiškai (bent kartą per savaitę) paleisti kompiuterį iš naujo. Tai padės išvalyti atmintį ir užtikrins, kad pradėti procesai bus baigti.

 


Kompiuterių valymas nuo dulkių

2014-11-20

Dulkių daugiau ar mažiau yra kiekvienuose namuose, biure ir kitose patalpose. Visiškai nuo jų neapsisaugosime ir neapsaugosime savo daiktų. Nė neabejokite, kad dulkės kenkia ir Jūsų kompiuteriui. Klausiate, kodėl taip gali būti? Kokia sąsaja tarp kompiuterio ir dulkių? Pirmiausia, reikia pradėti nuo to, kad kai kurios kompiuterio dalys, pavyzdžiui, centrinis procesorius, linkę kaisti, todėl joms reikalingas aušinimas. O besikaupiančios dulkės trikdo normalią vėsesnio oro cirkuliaciją, kuri yra reikalinga kompiuterio aušinimui.

Taigi, kokią žalą kompiuteriui gali padaryti dulkės? Jos gali sukelti kompiuterio dalių perkaitimą, aušintuvų, maitinimo bloko gedimus, taip pat dulkės gali sąlygoti lėtesnį kompiuterio darbą, didesnį keliamą triukšmą, sumažėjusią oro srautų cirkuliaciją ir kt.

Nors dulkės žalo darą visiems kompiuteriams – nepriklausomai, ar jis nešiojamas, ar stacionarus, visgi nešiojamus kompiuterius ši problema paliečia dažniau, kadangi jų aušinimo sistema yra prastesnė ir sparčiau užsikemša dulkėmis. Kokie ženklai gali signalizuoti, kad kompiuteriui reikalingas valymas nuo dulkių? Jei pastebėjote, kad kompiuteris dirba garsiau nei įprastai, darbas vyksta lėčiau, o kompiuteris dar ir išsijunginėja – vadinasi, reikia valyti dulkes.

Siekiant išvengti kompiuterio gedimo dėl dulkių, reikia nuolat jį prižiūrėti, saugoti, kad jis kuo rečiau turėtų sąlytį su dulkėmis. Taip pat rekomenduojama periodiškai (idealiausia – kas pusmetį) atlikti kompiuterio valymą nuo dulkių. Šis procesas reikalauja specifinių žinių, todėl jei nenorite pakenkti savo kompiuteriui dar labiau, valymo nuo dulkių procedūrą patikėkite specialistui.

Pristačius kompiuterį meistrui, jis valymo nuo dulkių procesą pradės kompiuterio išardymu, taip pat išardomas kompiuterio aušintuvas. Tuomet profesionaliai pašalinamos dulkės, pakeičiama termo pasta (tai rekomenduojama visada, kai tik atliekamas dulkių valymas, kadangi senoji pasta uždžiūva). Tai atlikus, kompiuteris vėl surenkamas, patikrinamas jo veikimas. Jei viskas veikia nepriekaištingai – kompiuteris grąžinamas ir vėl yra pasirengęs dirbti visu pajėgumu.

Iš aprašymo galima susidaryti nuomonę, kad kompiuterių valymas nuo dulkių paprastas ir nesunkiai įgyvendinamas kiekvienam. Tačiau skubame paneigti šią poziciją, nes kaip ir kiekvienam remonto darbui, čia reikalingos specialios žinios ir atitinkami prietaisai. Savamokslis kompiuterių valymas nuo dulkių gali padaryti dar didesnę žalą, todėl siekdami taupyti savo laiką ir pinigus – patikėkite šį procesą specialistui.

 


Inforena Mažeikiuose

2014-11-13

kompiuteriu-remontas-mazeikiuose

kompiuteriu-remontas-mazeikiuose

Tikriausiai daugelis sutiktume, kad kompiuteris šiais, informacinių technologijų, laikais yra labai reikšmingas. Kompiuteris jau tavo bene pagrindiniu daugelio profesijų atstovų darbo įrankiu, taip pat ir komunikavimo priemone, laisvalaikio praleidimo būdu ir pan. Daugelio verslo subjektų veiklos sėkmė ir operatyvumas priklauso nuo kompiuterių, kurie turi veikti sparčiai, stabiliai, nepriekaištingai. Tačiau neretai nutinka taip, kad visai ne laiku jis ima ir sugenda. Ką daryti tada? Apima panika, kad gali dingti visi dokumentai, nuotraukos, svarbi informacija ir pan. Puolame ieškoti patikimų įmonių ar fizinių asmenų, teikiančių kompiuterių remonto paslaugas. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose šių paslaugų teikėjų apstu, tačiau mažesniuose miestuose ir miesteliuose profesionalų rasti gali būti sudėtinga.

Kompiuterių remontas Mažeikiuose gali tapti tikru galvos skausmu, kadangi šias paslaugas teikiančių įmonių spektras nėra platus. Kita vertus, vien atrasti paslaugos teikėją neužtenka, tikslinga įsitikinti jo paslaugų kokybe, kadangi jam patikėsite savo duomenų ir informacijos „kaupyklą“ – kompiuterį.

Mažeikiuose veikianti IĮ „Inforena“ ir jos suburta specialistų komanda dirba tam, kad kompiuterių remontas Mažeikiuose nebūtų problema. Šios komandos siekis – nepriekaištingai veikiantys Jūsų kompiuteriai. IĮ „Inforena“ vizija – kad profesionalus kompiuterių remontas Mažeikiuose Jums asocijuotųsi su šios įmonės vardu.

Jauna ir perspektyvi specialistų komanda, naujausių technologijų taikymas, atsidavimas darbui, žinių ir gebėjimų bagažas, inovatyvūs sprendimai leidžia klientams pasiūlyti lanksčius sprendimus, padėsiančius išspręsti kilusias problemas ir patenkintų jų lūkesčius. Negalite atvykti pas mus? Jūsų patogumui – mobilios kompiuterių remonto Mažeikiuose paslaugos, t. y. atvyksime pas Jus į namus ar į darbą.

Pašalinsime sistemos darbo sutrikimus, aptiksime ir pašalinsime kompiuterio darbą stabdančias programas, virusus, padarysime atsargines duomenų kopijas, įdiegsime programinę įrangą ir ją legalizuosime, atliksime kompiuterinės technikos apžiūrą, sukomplektuosime kompiuterį pagal Jūsų poreikius. Taip pat užtikriname malonų aptarnavimą, bendravimą su kiekvienu klientu ir išsamų dominančios informacijos pateikimą ir konsultacijas.

IĮ „Inforena“ teikiamas kompiuterių remontas Mažeikiuose orientuotas į kokybę, operatyvumą, atsakomybę prieš klientą. Įrodysime, kad kokybė ir operatyvumas yra suderinama.

 


WordPress Blog
WordPress Themes